Niepodległość mimo wszystko

W poniedziałek, 13 kwietnia 2017 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą przygotowali uczniowie z klasy VI i VII pod kierunkiem pana Daniela Ostrowskiego. W części artystycznej uczniowie przybliżyli w skrócie najważniejsze informacje związane z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości oraz starali się ukazać ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale walczył o wyzwolenie spod jarzma zaborców. Przypomniano sytuację polityczną kraju, zabory, powstania i ostateczne zwycięstwo w walce o wolność – pamiętna data 11 listopada 1918 r. Uczniowie odśpiewali piękne patriotyczne pieśni oraz wyrecytowali wiersze mówiące o przywiązaniu do ojczyzny. Aby jeszcze bardziej dzień 11 listopada zapadł wszystkim w pamięć, przygotowano gazetkę z tym, co najbardziej kojarzy się z tą listopadową uroczystością.