Karnawałowe kanapki

14 stycznia 2019 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie postanowiły zrobić „Karnawałowe kanapki”.

W tym celu przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na ławeczkach znalazły się świeże warzywa tj. sałata, papryka, rzodkiewka, pomidory, ogórki i szczypiorek. Nie zabrakło także wędliny, sera żółtego, jajek, pieczywa, masła oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i chustek, wszyscy zabrali się do pracy przy przygotowanych stanowiskach. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, kroiły warzywa i szczypiorek, a następnie układały ciekawe kompozycje z produktów, które lubią. Było wesoło, kolorowo i zdrowo, bo podczas tych zajęć kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Kanapki były pyszne i okazało się, że najlepiej smakują, gdy zrobi się je własnoręcznie. nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Katarzyna Łoniewska