ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

“Ojej, cóż za zapach, cynamon, goździki.
Coś mi się wydaje, że ktoś piecze pierniki.”
Dziś w Szkole Podstawowej w Zakrzewie zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci z oddziału przedszkolnego piekły świąteczne pierniki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki i chustki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wszystkie produkty zostały dokładnie wymieszane, zagniecione i rozwałkowane. Na końcu dzieci wycięły z niego za pomocą foremek pierniczki. Po upieczeniu było jeszcze zdobienie lukrem, czekoladą, kolorową posypką i oczywiście degustacja. Pierniczki były pyszne. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek.