KONKURS PLASTYCZNY „Wariacje na temat kropki”

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Święto swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt.„The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.
W obchody Dnia Kropki zaangażowała się także społeczność naszej szkoły. Samorząd Uczniowski postanowił ogłosić konkurs plastyczny pt. „Wariacje na temat kropki”. Uczniowie różnymi technikami za pomocą kropek malowali swoje obrazy, których tematyka była różnorodna. Spośród wielu prac uczniów klas I-VIII wybrano 8 najciekawszych, po czym jury ogłosiło werdykt:
– w kategorii klas IV-VIII zwyciężczynią konkursu została Hanna Milewska – uczennica klasy IV, II miejsce zajęła Anna Dąbrowska z klasy VIII, III miejsce – Paulina Cichosz – klasa VIII. Wyróżnione też zostały prace Leny Wysokińskiej i Julii Sokołek z klasy V.
– w kategorii klas I-III na I miejscu uplasowały się ex aequo: Klara Nurzyńska, Alicja Klębowska i Aleksandra Czarnocka.
Zwycięzcom gratulujemy!
 

Możesz również polubić…