Święto Pieczonego Ziemniaka

Na powitanie jesieni 29 września w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Spotkanie obfitowało w zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Uczestnicy najpierw musieli znaleźć ukryte ziemniaki potem je sadzili i zbierali, brali udział w wyścigu z ziemniakiem na łyżce i w konkursach na najdłuższą obierkę czy najszybciej obrany ziemniak. Najwięcej zabawy i śmiechu dostarczyła konkurencja rzutu do celu oraz tworzenie ,,cudaków” z ziemniaków, gdzie uczniowie wykazali się niezwykłym talentem i wyobraźnią. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę na temat ziemniaka w ,,Legendzie o ziemniaku’’ i zagadkach. Po rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych kiełbasek oraz ziemniaków pieczonych w ognisku. Z dobrym humorem i uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Zapraszamy na kolejne święto za rok!

 

 

Możesz również polubić…