Spotkanie z Mikołajem

Niech każdy wypowie życzenie, nadszedł czas na marzeń spełnienie! Wizyta najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie w Pracowni Mikołaja była dla nich niezwykłym przeżyciem. Podekscytowane dzieci wyruszyły na wycieczkę o świcie, aby dojechać na miejsce punktualnie na godz. 8.30. Serdecznie zostały przywitane przez Pomocników Świętego Mikołaja i zaproszone do pracowni plastycznej. Pod troskliwą opieką Elfów wykonały samodzielnie piękne choinki. Następnie spotkały się ze Świętym Mikołajem i mogły z nim porozmawiać, a także wspólnie śpiewać kolędy. Miały do Niego mnóstwo pytań. Kolejnym punktem programu było przygotowanie łakoci, czyli pysznych pierniczków. Samodzielne wałkowanie ciasta i wycinanie foremkami różnych kształtów sprawiło dzieciom wiele frajdy. W czasie pracy mogły spróbować pysznej lemoniady. Później były zabawy przy muzyce, a na zakończenie znów pojawił się Mikołaj, który wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. Dzieci zabrały ze sobą prezenciki i samodzielnie upieczone ciasteczka.