Dzień Dziecka-dzień radości

Dzień Dziecka – dzień radości.

Zwykle Dzień Dziecka w SP. Zakrzew przebiegał w podobny sposób. Przyjeżdżała firma z dmuchanymi elementami i dzieci bawiły się pod opieką rodziców oraz nauczycieli. W tym roku postanowiliśmy zakłócić tradycję. Pani Katarzyna Łoniewska zaproponowała grę terenową. Pomysł spodobał się wszystkim. Zostały przygotowane zadania z różnych dziedzin w 15 bazach. Pod opieką pedagogów uczniowie klas IV-VIII wyruszyli na 6 km trasę. Była ostra rywalizacja, gdyż na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Młodsi stosownie do swojego wieku mieli przygotowane konkurencje na boisku szkolnym. Po powrocie czekały kiełbaski i lody. Zwieńczeniem dnia był konkurs muzyczny „I ty możesz pięknie spiewać” przeprowadzony przez pana Kamila Żurawskiego.

Pani dyrektor Dorota Wysokińska wręczyła uczestnikom wspaniałe upominki oraz odblaski i kamizelki odblaskowe. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji, jak również zwróciła uwagę na zachowanie się podczas jazdy rowerem i pieszych wędrówek.

Dzieci były zachwycone taką formą swojego święta.

Danuta Domańska-Guz