Wielkanoc

Wielkanoc to święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które spędzamy w gronie rodzinnym uczestnicząc w nabożeństwach oraz przygotowując wiele wyśmienitych potraw wielkanocnych.

Dzieci z naszego przedszkola już w zeszłym tygodniu rozpoczęły przygotowania do tych wspaniałych świąt. Najpierw wykonały piękne karty świąteczne dla bliższej i dalszej rodziny. Potem malowały i obtaczały w cukrze styropianowe jajka – element dekoracji świątecznej. Przygotowały kolorowe palmy wielkanocne, które według tradycji, gdy zostaną poświęcone chronią domowników przed nieszczęściem. Najwięcej radości sprawiło dzieciom jednak pieczenie i degustacja babeczek, które zostały wykonane od podstaw.

Tradycje i obyczaje wielkanocne sprawiają, że dni świąteczne stają się wyjątkowe i bardziej radosne.

Na Wielkanoc, od króliczka,
niech Każdemu wpadną do koszyczka
lukrowany mazurek i kolorowy sznurek.
Na stole święcone, a obok baranek,
Koszyczek pełny barwnych pisanek
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
– Barwami stroją uroczyste chwile.

Serdeczne życzenia składają
Panie i dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej