AKCJA „NARODOWE CZYTANIE” W NASZEJ SZKOLE

W tym roku 4 września odbyła się 10. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy czytali utwór Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły również wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w piątek 3. września. Akcję przygotowała pani Agnieszka Buś – nauczyciel języka polskiego.
Po krótkim wprowadzeniu uczniowie klas V – VIII oraz chętni nauczyciele odczytali z podziałem na role kilka scen dramatu Gabrieli Zapolskiej. W rolę pani Dulskiej wcieliły się kolejno: pani Zofia Skwara, Ania Zalewska, Paulina Cichosz oraz Róża Kopycińska. Kwestie Zbyszka odczytali: Mateusz Cizio oraz Józio Wysokiński; jako Hanka wystąpiła Maja Zalewska, a rola Meli i Jarmosiewiczowej przypadła Lenie Wysokińskiej.
Uczniowie biorący udział w czytaniu zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali od pani Agnieszki pamiątkowe kartki z pieczątką Narodowego Czytania.”

Możesz również polubić…