ANDRZEJKI

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu dzień 25 listopada.
Impreza andrzejkowa podzielona była na 2 etapy. Jako pierwsze mogły sobie powróżyć dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I – III. Następnie na salę weszli uczniowie klas IV – VIII.
Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek – małżeństwo, moneta – bogactwo, różaniec – zakon); oraz: jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości, kto pierwszy wejdzie w związek małżeński (wróżba z butów).
Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Pozostaje życzyć wszystkim, aby się spełniły.