Wiosna!!!

2️⃣1️⃣ marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. 🌷🌹🦋🥀🌞
Tego dnia dzień równa się z nocą, która będzie coraz krótsza, a dzień coraz dłuższy. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, ujrzy wiosnę, usłyszy i poczuje. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.W szkołach różnie jest obchodzony ten dzień. W jednych dzieci uczą się normalnie, w innych są organizowane wyjazdy w poszukiwaniu wiosny. W naszej szkole w tym roku bawiliśmy się inaczej, integrując się w klasach i w całej społeczności uczniowskiej przez ścisłą współpracę w zespołach razem z wychowawcami. Samorząd przejął władzę nauczycieli, nastąpiła zamiana ról, nauczyciele mogą znów wczuć się w rolę ucznia, a uczniowie mogą spróbować swych sił jako nauczyciele. Tego dnia stołówka szkolna zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanego posiłku. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Do dokumentowania imprezy wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.