Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli

Dzień Babci i Dziadka. Jedna z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości wpisana w tradycję naszej szkoły. Wyrażana słowem, piosenką, gestem, własnoręcznie wykonanym upominkiem, wreszcie uściskiem i najmilszym uśmiechem. 19 stycznia Szkoła Podstawowa w Zakrzewie miała zaszczyt gościć nestorów zaproszonych przez swoje wnuczęta. Przybyłych powitała pani dyrektor Dorota Wysokińska. Złożyła gorące życzenia i zachęciła do obejrzenia występów przygotowanych przez uczniów na tę okoliczność. Przedszkole przypomniało magię świąt bożonarodzeniowych dzięki „Jasełkom”. Pięknie przebrane maluszki wcieliły się w role postaci i zwierzątek z przedstawienia. Natomiast klasa I i III pod kierunkiem pani Anny Siczek wystawiła sztukę „Czerwony Kapturek dla babci i dziadka”. Dzieci zaprezentowały się rewelacyjnie. Swoje role odegrały z ogromnym zaangażowaniem, jak prawdziwi aktorzy. Szczególnie wyróżnił się „wilk”. Wszyscy byli pod wrażeniem jego umiejętności. Klasa IV i V wykonała układ taneczny do wybranej przez siebie muzyki, a zespoły wokalne „Małe Forte” i „Forte” zaśpiewały kolędy. Wcześniej ze swoim repertuarem jeździły do Ulana na przegląd kolęd i pastorałek. Zdobyły tam II i III miejsce. Chciały się więc pochwalić swoimi osiągnięciami przed społecznością szkolną, rodzicami i dziadkami. Maja i Konrad pięknym i wzruszającym wierszem zakończyli występy. To cudownie, że w młodym pokoleniu jest tyle zapału i pozytywnej energii do działania. Nadszedł czas na wręczanie upominków, na wzajemne okazywanie sobie wdzięczności i wspólną konsumpcję ciasta przygotowanego przez rodziców. Ogromne podziękowanie należy się właśnie rodzicom. Zadbali o słodki poczęstunek oraz przywiezienie najstarszych z rodu. Takie spotkania uczą miłości, szacunku i poszanowania drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości.

Danuta Domańska-Guz