Jasełka według przedszkolaków.

Polacy to naród tradycjonalistów. Święta są szczególnym czasem, kiedy staramy się kultywować nasze zwyczaje. Najbardziej wdać je w szkolnych placówkach. We wtorek 19 grudnia, grupa przedszkolna ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie wystawiła sztukę dla uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców pt.” Wśród nocnej ciszy”
Nad aranżacją, kostiumami i wystrojem sali czuwała Katarzyna Łoniewska – nauczyciel przedszkola wraz z panią Katarzyną Zalewską. Trudno o bardziej wdzięcznych aktorów. Uśmiechnięte buzie, gra całym ciałem, niesamowity wdzięk i gracja. Jednym słowem balsam na dusze odbiorców. Zebrani byli pod wrażeniem aniołków, czyli Hani i Ali, które dźwignęły ciężar długich tekstów i pięknie deklamowały je z pamięci. O jakiejkolwiek tremie nie było mowy. Solistki Gabrysia i Klara dały popis, śpiewając kolędy. Nietrudno się domyślić, iż dzieciaczki miały owacje na stojąco. Po spektaklu dyrektor Dorota Wysokińska podziękowała paniom z przedszkola za ogromną pracę włożoną w przygotowanie dzieci, której efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Złożyła również życzenia bożonarodzeniowe i zaprosiła rodziców na spotkanie z wychowawcami.
Danuta Domańska-Guz