Wycieczka do Lublina

Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Zakrzewa rozpoczęły się od obejrzenia spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” wystawionego przez Teatr Kameralny w Lublinie. Dzieci z zapartym tchem oglądały losy osieroconej dziewczynki o niezwykłym temperamencie. Poruszone historią tej nietuzinkowej postaci i zafascynowane magią spotkania z aktorem wyraziły chęć uczestniczenia w cyklicznych wyjazdach do teatru. Spektakl rozbudził też w widzach zainteresowania czytelnicze, gdyż następnego dnia część z nich odwiedziła szkolną bibliotekę w celu wypożyczenia książek przedstawiających dalsze losy Ani.

Kolejnym punktem była wystawa klocków LEGO – największa w Polsce (zabawki przyjechały 17 tirami). Niesamowite wrażenie na zwiedzających robiły budowle, bohaterowie Star Wars oraz scenki z życia i baśni. Fanów sportu zainteresowały natomiast figury Roberta Lewandowskiego (wykonana z 70 tysięcy klocków), Agnieszki Radwańskiej, a także Marcina Gortata. Największe wrażenie wywołał wykonany z miliona klocków Air Force One. Po obejrzeniu wystawy dzieci mogły bawić się w Fun parku, czyli strefie zabaw z klockami oraz obejrzeć pokaz w Kinie Edukacyjnym, w którym prezentowany jest świat nauki widziany przez pryzmat klocków Lego.
Ostatni punkt wyjazdu to posiłek w restauracji McDonald’s, a następnie zakupy w Empiku. Wszyscy uczestnicy zrelaksowani, w świetnych humorach wrócili do domu i w czasie długiego już wieczoru chętnie dzielili się z najbliższymi wrażeniami z wycieczki…
Anna Siczek

 

Możesz również polubić…