Pasowanie na ucznia klasy I

Uroczystość pasowania na uczniów, to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Pierwszaki prezentują, czego się już nauczyły i czy zasłużyły w związku z tym na miano ucznia. 18.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Zakrzewie zebrani na sali gimnastycznej obejrzeli występ kandydatów na uczniów. Swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj, dyrektor szkoły Dorota Wysokińska, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Zgromadzonych przywitała wychowawczyni klasy I pani Aneta Jurek.

„Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka”. Wiersze, piosenki, inscenizacja wspomagana przez starszych kolegów. Pięknie pokazali swoje możliwości nasi najmłodsi. Dumnie ślubowali być wiernym Polakiem. Przypieczętowali to w kronice szkoły, zostawiając na pamiątkę linie papilarne swoich paluszków. Pani dyrektor pasowała nowo upieczonych uczniów specjalnym ołówkiem, a pan wójt wręczał okolicznościowe dyplomy. Każdy lubi otrzymywać mnóstwo prezentów, a chyba najbardziej dzieci i to jest oczywiste. Urocza siódemka dostała upominki od Pana wójta, Pani dyrektor, Samorządu Uczniowskiego oraz rodziców. Na zakończenie rodzice zaprosili gości i swoje pociechy na poczęstunek. Taki dzień zdarza się raz w życiu i nie sposób go zapomnieć. To absolutnie wyjątkowy dzień!!!

Danuta Domańska-Guz