Dzień Edukacji Narodowej

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią jakiej można użyć, aby zmienić świat”
Nelson Mandela

16 października zapisał się w historii naszej szkoły wyjątkowo uroczyście. Tego dnia skumulowały się trzy ważne wydarzenia – Dzień Edukacji Narodowej, ślubowanie klasy I oraz pasowanie na przedszkolaka.
Występ odbył się w Baśniowej Krainie Wiedzy. Na początku Król i Królowa w otoczeniu bajkowej scenerii i towarzystwie dam dworu wręczyli złote medale każdemu z nauczycieli, podkreślając ich największe zasługi. Następnie sprawdzili umiejętności i wiadomości kandydatów na przedszkolaków a także uczniów klasy I, stawiając przed nimi trudne pytania i zadania.
Część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków i pierwszoklasistów była pięknym zwieńczeniem obchodzonych uroczystości. Dzieci wykazały się wspaniałymi umiejętnościami artystycznymi, a także ogromną wiedzą, czym udowodniły, że są gotowe przyjąć na siebie odpowiedzialność bycia uczniem Szkoły Podstawowej w Zakrzewie.
Głos zabrała również Pani Dyrektor Dorota Wysokińska. W swoim przemówieniu zwróciła się do nauczycieli, dziękując im za trud i poświęcenie w codziennej pracy, a także za serce i zaangażowanie, jakie każdego dnia wkładają w proces wychowania i nauczania. Podziękowania popłynęły również w stronę pracowników niepedagogicznych.
Następnie z ogromną radością powitała nowych przedszkolaków oraz uczniów klasy I w gronie społeczności uczniowskiej naszej szkoły, dokonując ich uroczystego pasowania.

Możesz również polubić…