Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 08 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie uczciły 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O 11.11 wszyscy zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Polski.

W montażu słowno – muzycznym ukazały męczeńską drogę naszych przodków, którzy nie porzucili marzeń o niepodległości i przez ponad 100 lat walczyli na różnych frontach i wszelkimi sposobami, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się wolnością. Dobrze, że młodzież chętnie bierze aktywny udział w takich uroczystościach. Pamięć o przodkach, którzy zapłacili najwyższą cenę należy pielęgnować przy wielu okazjach, lecz rocznica odzyskania niepodległości jest tą najważniejszą. Nad przebiegiem uroczystości czuwał pan Kamil Żurawski i Katarzyna Łoniewska, którzy przygotowali piękną dekorację i scenariusz stosowny na ten wyjątkowy dzień.

Danuta Domańska-Guz