Caritas w naszej szkole

22.11.2019r. w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – uroczyste powołanie Szkolnego Koła Caritas. Wprowadzeniem w ideę dzielenia się miłością był apel poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Jego przykład życia jest dla każdego z nas wezwaniem do kroczenia drogą wiary i świętości. Po wzruszającym występie uczniów głos zabrał ks. Paweł Wojdat – Moderator Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialny Koordynator Dzieł Miłosierdzia Diecezji Siedleckiej. Mówił o istocie wolontariatu, jakim jest bezinteresowne i dobrowolne niesienie pomocy ludziom potrzebującym. Aby ta posługa była owocna musi być oparta na stałej formacji duchowej. Na ręce pani Dyrektor Doroty Wysokińskiej został wręczony akt powołania Szkolnego Koła Caritas. Nasza szkoła jest 116 placówką, gdzie funkcjonuje SKC. Ksiądz Proboszcz Piotr Trochimiak został powołany na Asystenta Kościelnego, a Opiekunem Koła pani Aneta Jurek. Następnie ks. Paweł Wojdat wręczył 21 uczniom legitymacje członkowskie. Po uroczystości jeszcze kilku innych uczniów wyraziło chęć bycia wolontariuszem. Dla nich wszystkich będzie to okazja, aby z innymi ludźmi dzielić się tym co najpiękniejsze – swoim sercem.
 
Aneta Jurek.

Możesz również polubić…