Spektakl teatralny „Prawdziwy skarb”

„Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość” św. Jan Bosko

Siła przyjaźni

26 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny przygotowany przez krakowski teatr pt. „Prawdziwy skarb”.
Zabawne perypetie przemądrzałej papugi Klary i ciapowatego żółwia Klemensa niosły ze sobą przesłanie o tym, jak ważna i potrzebna jest przyjaźń w życiu każdego człowieka i jaką stanowi wartość. Ponadto pięknie ukazywały przemianę, jaka dzięki szczerej i bezinteresownej przyjaźni dokonała się w sercu i zachowaniu niezbyt koleżeńskiej i lojalnej papugi Klary.
Wszystkim życzymy odnalezienia najcenniejszego życiowego skarbu w postaci takiej przyjaźni, jakiej doświadczyła nasza bohaterka.