DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. W naszej szkole zostało ono przeniesione na czerwiec. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w kilku konkursach: lekturowym, ortograficznym, oraz w konkursie „Potyczki językowe”.
Dzisiaj – 20 czerwca – odbyło się podsumowanie Dnia Języka Polskiego. Uczniowie obejrzeli krótkie filmiki pt. „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, przeszli dwa testy czujności: „Dzień Języka Ojczystego” oraz „Ortografia”, czytali łamańce językowe oraz wykonywali zadania z frazeologii, fleksji, składni, ortografii oraz znajomości słownictwa.

Po podliczeniu punktów zostały ogłoszone wyniki:

W Konkursie Lekturowym – I miejsce zajęła Paulina Cichosz z klasy VIII
W Konkursie Ortograficznym – I miejsce zajęła Maja Zalewska z klasy VIII
W Konkursie „Potyczki językowe” – I miejsce zajęła para : Natalia Kozłowska i Hubert Niewęgłowski z klasy IV
II miejsce: Ania Zalewska i Julia Sokołek – klasa VII i IV
III miejsce: Zuzia Dąbrowska i Róża Kopycińska – klasa V i VI

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.