SZCZEGÓŁOWA PROCEDURA DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU PODEJRZENIA U DZIECI ZARAŻENIA KORONAWIRUSEM OBOWIĄZUJĄCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZAKRZEWIE

1. W przypadku zauważenia objawów:
  • gorączka powyżej 38oC
  • kaszel
  • duszności
    należy zawiadomić dyrektora szkoły oraz rodziców dziecka – jak najszybciej.
  1. Dziecko z objawami należy odizolować od osób zdrowych umieszczając
    go w przygotowanej izolatce (sala języka angielskiego). Dziecko pozostawać będzie pod opieką pracownika wyznaczonego przez dyrektora. Pracownik zobowiązany jest
    do założenia stroju ochronnego (kombinezon, maska, przyłbica). Zalecana odległość od dziecka – 2m. We wspomnianym pomieszczeniu, w tym czasie nie może przebywać żadna inna osoba.
  2. O zaistniałej sytuacji dyrektor powiadamia
  • SANEPID Radzyń Podlaski tel.: (83) 352-74-16 lub 668-838-347
  • oraz organ prowadzący Gmina Ulan-Majorat tel.:(83) 351-80-69
  1. Po przyjeździe rodziców dziecko pozostaje pod ich opieką. Rodzice podejmują decyzję o dalszym postępowaniu.
  2. Dalsze działania podejmuje dyrektor w porozumieniu z SANEPID-em, organem prowadzącym i o podjętych decyzjach niezwłoczne informuje rodziców i pracowników szkoły.
  3. W przypadku ewentualnych objawów u personelu szkoły, należy stosować się do odpowiednich punktów powyższej procedury .