Ślubowanie

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to szczególny dzień w życiu uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzewie. Najpierw swoje umiejętności zaprezentowały maluchy z oddziału przedszkolnego. Następnie zostały pasowane na przedszkolaka. Dzieci z klas I przez dwa miesiące skrupulatnie przygotowywały się do tej uroczystości. Z udziałem rodziców i zaproszonego gościa z Urzędu Gminy w Ulanie – Majoracie zaprezentowały to, czego zdążyły nauczyć się pod opieką nauczycieli. Wykazały się wiedzą oraz umiejętnościami i zostały jednogłośnie przyjęte do społeczności uczniowskiej. Złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane przez panią dyrektor Dorotę Wysokińską na pełnoprawnych uczniów. Następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty przygotowane przez rodziców. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek.