Pieczemy świąteczne pierniczki

Dzisiaj w naszym przedszkolu zapachniało świętami – dzieci piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do wałkowania ciasta i wykrawania ciasteczek. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które nabierały pięknego koloru w piekarniku. Ostatnim etapem było ozdabianie ich za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i posypek. Po obiedzie miała miejsce degustacja. Pierniczki były pyszne. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem aromatycznych ozdób z pomarańczy i goździków.