Dzień pieczonego ziemniaka

Ziemniak, ziemniaczek, kartofelek. Ta wspaniała roślina jest stosunkowo niedawno uprawiana w Polsce, bo zaledwie od kilku stuleci, jednak zajmuje poczesne miejsce w diecie niemal każdego Polaka. Można ją przyrządzać na wiele sposobów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zakrzewie wybrali najprostszy i oczywiście najbardziej popularny, czyli pieczony w ognisku. Korzystając z ostatnich słonecznych dni, zebrali się 02.10.2017r. na boisku szkolnym, aby pobawić się i zakosztować ogniskowych smakowitości. Samorząd Uczniowski przygotował różne rozrywki , między innymi zabawy integracyjne typu „Stonoga”, „Krążące pudełko”, „Puść oczko”, „Pociąg”, „Chusta” itd. Jednak największą radość sprawiła gra „Poszukiwacze skarbów”. Dzieci, bawiąc się w małych detektywów szukały skarbów, czyli ziemniaków ukrytych w różnych miejscach boiska. Nieco umorusane, pachnące dymem, wróciły po południu do domu. Taka impreza jest tylko raz w roku, więc do zobaczenia „kartofelku” za ho, ho i jeszcze dłużej….

Danuta Domańska-Guz.