Tłusty Czwartek

Ostatni czwartek karnawału to „Tłusty Czwartek” obchodzony w tym roku 28 lutego.
Najważniejszym akcentem w tym dniu są oczywiście pączki i faworki. Zgodnie z tradycją, która na dobre zadomowiła się w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie nie obyło się w tym dniu bez degustacji tych pyszności. Dzieci już od rana przygotowywały składniki na faworki i obserwowały jak pani wyrabia ciasto. Ubrane w fartuszki i chusteczki kucharskie wyczarowywały kruche przysmaki. W sali rozchodził się zapach olejku waniliowego. Była to wspaniała okazja do próbowania, badania i wąchania. Gotowe faworki pani zaniosła do kuchni, gdzie je usmażyła. Posypane cukrem pudrem w mgnieniu oka znikały z talerzy.