Święto Ziemianka

Ziemniak 🥔 – bohater dzisiejszego święta, jest najbardziej popularnym i najchętniej spożywanym warzywem w naszym kraju. Ze względu na różnorodność potraw, które możemy z niego przyrządzić, cieszy się powodzeniem również wśród najmłodszych.
W naszej szkole tradycyjnie już święto pieczonego ziemniaka znajduje się w kalendarzu wydarzeń, które obchodzimy co roku. Kiedy nadchodzą pierwsze jesienne chłody, z przyjemnością siadamy wokół ogniska piekąc kiełbaski i oczywiście ziemniaki. Tak było również dziś. Po posiłku, który w takich okolicznościach smakował naprawdę wybornie, dzieci mogły aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, biorąc udział w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez Pana Tomasza.
Udało nam się również zobaczyć stado odlatujących żurawi. Widok był zjawiskowy… Do zobaczenia wiosną!
Ciepło ogniska, zapach dymu, odlatujące ptaki – sezon jesienny uważamy za otwarty 🍁🍂🍐🍎